Igasugune seksuaalvägivald on ääretult traumaatiline. Sellest toibumine võib võtta kaua aega. On tavaline, et võid vägivalla järgselt tunda hirmu, häbi või süüd. Tea, et seksuaalvägivalla kogemine ei ole mitte kunagi sinu süü. Seksuaalvägivalla eest vastutab alati toimepanija, mitte kannatanu. Kui sa oled hädaolukorras, siis helista esimesel võimalusel häirekeskusesse numbril 112. Ööpäevaringselt aitab sind ka ohvriabi kriisitelefon 116006.
Kui sinuga on toimunud seksuaalvägivald vähem kui 7 päeva tagasi, siis saad pöörduda seksuaalvägivalla kriisiabikeskusesse.
- Seksuaalvägivalla kriisiabikeskused pakuvad esmast psühhosotsiaalset tuge ja meditsiinilist abi, on avatud 24/7 ja sinna saad pöörduda üksi või saatjaga ja ilma saatekirjata. Oled oodatud ka siis, kui sa ei mäleta, mis sinuga juhtus.
- Seksuaalvägivalla kriisiabikeskused asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Kohtla-Järvel. Täpsema asukoha info leiad siit.
Kui sinuga on toimunud seksuaalvägivald rohkem kui 7 päeva tagasi, siis on sulle abivõimalused olemas nii psühholoogilise toe kui tugigruppide kaudu olemas. Lisaks saavad sind aidata ohvriabitöötajad.
- Tugigruppide eesmärk on toetada seksuaalvägivalda kogenud inimeste igapäevaeluga toimetulekut, pakkudes võimalust turvalises ja toetatud keskkonnas spetsialisti juhendamisel tegeleda grupiliikmetele oluliste küsimuste ja teemadega.
- Ohvriabitöötaja võib minevikus kogetud seksuaalvägivalla puhul suunata traumast taastumist toetava vaimse tervise abi teenusele, näiteks individuaalsele psühholoogilisele nõustamisele. Täpsemat infot erinevate teenuste kohta saad ohvriabitöötajalt.
Rohkem infot seksuaalvägivalla ohvrite abi kohta leiad siit.