Veebikonstaablid

Veebikonstaablid Andero Sepp ja Jana Frolova on internetis töötavad politseinikud. Nad vastavad inimeste interneti teel esitatud teadetele.

Veebikonstaabli poole pöördu siis, kui soovid teatada seksuaalsest või muust väärkohtlemisest internetikeskkonnas, oled sattunud kiusamise või ahistamise ohvriks, soovid politseilt nõu, sul on küsimusi seaduste kohta või soovid saata politseile vihjet, kui kahtlustad, et keegi teine esineb internetis sinu nime all. Facebookis annavad nõu veebikonstaablid Andero Sepp ja Jana Frolova. Veebikonstaabel tegutseb ka veebilehtedel VK.com ja Odnoklassniki.ru, täna on seal inimestele abiks Jana Frolova.

Veebikonstaablitega võtavad inimesed ühendust nii erinevate portaalide kui ka e-kirjade vahendusel. Mõned küsimused lahenevad ainult nõu andmisega, kuid on ka neid, mis edastatakse vastava piirkonna jaoskondadele informatsiooniks või menetlemiseks. Vanusepiire pole ning eelistatud on eesti-, inglise- või venekeelne kirjavahetus. Kirjadele vastatakse esimesel võimalusel või hiljemalt kolme tööpäeva jooksul.

Milliste muredega veebikonstaablite poole pöörduda?

 • Kui soovid politseilt nõu

 • Kui sul on seadusi puudutavaid küsimusi

 • Kui soovid saata politseile vihjet või teadet

 • Kui kahtlustad, et keegi teine esineb internetis sinu nime all

 • Kui oled sattunud kiusamise/ahistamise ohvriks

 • Kui soovid teatada seksuaalsest või muust väärkohtlemisest

  Soovitav on saata oma küsimus või kiri ühele veebikonstaablile, mitte kõikidele korraga. Enamlevinud küsimused ning vastused on välja toodud nõuannete rubriigis.

  Politsei kiiret sekkumist vajavatel juhtudel tuleb helistada 112.

  Veebikonstaablite eesmärgiks on nõu andmine, ise nad süütegusid ei menetle. Kui tead, et soovid esitada politseisse avaldust, siis selle kohta leiad täpsema informatsiooni siit.