Juriidiline abi

Politsei, prokuratuur ja kohus on kohustatud Teile selgitama Teie õiguseid, mistõttu üldjuhul Teil kannatanuna eraldi õigusabi vaja ei peaks minema, Kui Te siiski tunnete, et vajate täiendavat juriidilist abi näiteks oma kahjunõuete koostamiseks, siis on Teil võimalik võtta endale esindaja. Vähekindlustatud kannatanud võivad kohtu kaudu taotleda riigi õigusabi.

Riigi õigusabi taotlusvormi leiate siit, aga see on olemas ka igas kohtus ja advokaadibüroos. Advokaadibürood annavad riigi õigusabi kohta tasuta selgitusi.

Õigusnõustamise kohta leiate infot ka siit. Veebileht aitab Teil leida vastuseid igapäevaelu õigusküsimustele ning ka dokumendivormide näidiseid. Õigusabi osutatakse füüsilistele isikutele väheste eranditega kõikides juriidilistes küsimustes ja kõikides vormides: konsultatsiooni telefoni teel, kontoris, veebis, e-kirja teel; dokumentide koostamine (lepingud, nõudekirjad, kirjadele vastamine); esindamine ametiasutustes ja kohtutes.

ÕIGUSABI OSUTAMISE TINGIMUSED

Õigusabi saamiseks tuleb sõlmida kliendileping ning tasuda 5 eurot omaosalustasu.

Kliendilepingu sõlmiseks palume täita ankeet SIIT.

Lepingu sõlminud kliendil on õigus saada juristi abi kokku 15 tundi, millest:

2 esimest tundi on kliendile tasuta;
3 järgmist tundi tuleb kliendil tasuda 50% tunnihinnast (s.0 20 eurot);
10 järgmist tundi 100% tunnihinnast (s.0 40 eurot)

Õigusnõustamise teenust pakume veebi vahendusel ja 15-s nõustamiskohas üle Eesti. Eesti Õigusbüroo kontorid on leitavad siit.

Lisainformatsioon ja eelregistreerimine:
Eesti Õigusbüroo klienditeenindus telefonil +372 6 880 400 või e-kirja teel abi@juristaitab.ee

Avatud E-R kell 9:00 - 17:00